Spill Drum Pallets - Heavy - 4 Drums
Part Number: 322324
£669.76
+ VAT
Have a question about this item? Get in touch
Not Available Online
Please contact us for more information about this product.
About this Product
Spill containment spill pallets comes to control drum or container leakage.| Order Reference | HSP-4-BB-ND |
|---|---|
| Web Title | Spill Drum Pallets - Heavy - 4 Drums |
| Dimensions Metric | 138.00 cm (W) x 48.00 cm (H) x 129.00 cm (L) |
| Height Metric | 48.00 cm |
| Length Metric | 129.00 cm |
| Load Capacity Metric | 1250 kg |
| Sump Capacity Metric | 485 L |
| Weight Metric | 41 kg |
| Material | Polyethylene |
| Application | Absorbents and Spill Control |
| Class | Spill Containment |
| Colour | Black |
| For Use With Number Of Drums | 4 |
| Forklift Compatible | Yes |