Spill Drum Pallet - EURO Grid - 2 Drums - Non DIBT
Part Number: 324719
£151.43
+ VAT
FREE standard delivery on orders over £700 More info
Have a question about this item? Get in touch
About this Product
Optional grid for the spill drum pallet - EURO| Order Reference | SPEG-2-ND |
|---|---|
| Web Title | Spill Drum Pallet - EURO Grid - 2 Drums - Non DIBT |
| Dimensions Metric | 121.50 cm (W) x 45.00 cm (H) x 81.50 cm (L) |
| Height Metric | 45.00 cm |
| Length Metric | 81.50 cm |
| Weight Metric | 8.00 kg |
| Material | Polyethylene |
| Application | Absorbents and Spill Control |
| Class | Spill Containment |
| Colour | Black |
| For Use With Number Of Drums | 2 |