Rewinder for BradyPrinter Wraptor™ A6200 Wrap Printer Applicator
Part Number: 151626
£468.65
+ VAT
FREE standard delivery on orders over £700 More info
Have a question about this item? Get in touch
About this Product
No description available.| Order Reference | A6200-REWINDER |
|---|---|
| Web Title | Rewinder for BradyPrinter Wraptor™ A6200 Wrap Printer Applicator |
| Doc 1 User Manual Url | https://brady.widen.net/content/ksjcks1jg2/original/A6200_User_Manual_English.pdf?u=wdjo1r&download=true |
| Doc 2 Qsg Owners Man Comp Guide Url | https://brady.widen.net/content/xf1fg1mpmu/original/Wraptor_A6200_Rewinder_Quick_Start_Guide.pdf?u=wdjo1r&download=true |
| Doc 3 Brochure Url | https://brady.widen.net/content/qs9vyz1ma7/original/WID_Automation_Brochure_Europe_English.pdf?u=wdjo1r&download=true |
| Depth Metric | 302.74 mm |
| Dimensions Metric | 223.95 mm (W) x 88.47 mm (H) x 302.74 mm (D) |
| Height Metric | 88.47 mm |
| Weight Metric | 1.42 kg |
| Application |
Wire and cable labelling Data and telecommunications labelling Electrical labelling |
| Printer Applicator Accessory Type | Hardware Components |
| Printer Compatibility | Wraptor A6200 |
| Warranty Emea | 1 year |