Forkliftag Booklet
Part Number: 833758
£14.24
+ VAT
FREE standard delivery on orders over £700 More info
Have a question about this item? Get in touch
About this Product
No description available.| Order Reference | FLT-DCB |
|---|---|
| Web Title | Forkliftag Booklet |
| Dimensions Metric | 144.00 mm (W) x 193.00 mm (H) |
| Height Metric | 193.00 mm |
| Brady Material Number | B-7692 |
| Finish | Matt |
| Indoor Or Outdoor Use | Indoor/Outdoor Use |
| Material | Polypropylene Tag |
| Material Type | Polypropylene |
| Maximum Service Temperature C | 70 °C |
| Minimum Service Temperature C | -40 °C |
| Service Temperature Range C | -40 °C - 70 °C |
| Thickness Metric | 0.50 mm |
| Application | Inspection tagging |
| Colour | Green, Black on White |
| Legend | DAILY CHECKLIST |
| Legend Language | English |
| Pattern Type | Hazard Stripes |
| Reverse Header | DAILY CHECKLIST DETAILS |
| Reverse Legend | IF CHECK FAILS TAKE THIS CARD TO YOUR SUPERVISOR Date Signature |