Disposal Bag for Spill Kits and Stations
Part Number: 834179
£10.18
+ VAT
Have a question about this item? Get in touch
Not Available Online
Please contact us for more information about this product.
About this Product
Extra disposal bags can be ordered for Spill Safety Stations and Kits| Order Reference | BAG-DIS-YEL |
|---|---|
| Web Title | Disposal Bag for Spill Kits and Stations |
| Doc 5 Instruction Sheet Misc Url | https://brady.widen.net/content/zpl3hckjjp/original/GPS_BAG-DIS-YEL.pdf?u=wdjo1r&download=true |
| Depth Metric | 120.00 mm |
| Dimensions Metric | 460.00 mm (W) x 1100.00 mm (H) x 120.00 mm (D) |
| Height Metric | 1100.00 mm |
| Material | Plastic |
| Application | Absorbents and Spill Control |
| Class | Spill Containment |
| Colour | Yellow |
| Container Type | Bag |